Forum firmy ABC Szamba betonowe

ABC Szamba betonowe => Najczęstsze pytania => Wątek zaczęty przez: ABC Szamba betonowe w Listopad 13, 2016, 08:06:53 am

Tytuł: Szambo jednokomorowe, dwukomorowe a może 3 komorowe - czym się różni
Wiadomość wysłana przez: ABC Szamba betonowe w Listopad 13, 2016, 08:06:53 am
Dużo osób jest zainteresowanych szambem dwukomorowym ale jak się dowiaduje sami nie wiedzą do czego im to będzie służyć, kolejna grupa osób pytających o zbiorniki 3 komorowe kojarzy taki zbiornik z oczyszczalnią przydomową, a jak to jest naprawdę?

Zbiornik jednokomorowy, bezodpływowy - jeśli głównie chcemy aby wóz asenizacyjny tzw. szambiarka zabierała nasze ścieki.

Zbiornik dwukomorowy przelewowy (http://abc-szambabetonowe.pl/oferta/):
Zbiornik na szambo będzie posiadał przegrodę w zbiorniku oraz 2 kominki rewizyjne, na każdą komorę po jednym. Teraz ścieki będą wpadać do pierwszej komory, tutaj zostaną ścieki grube, do drugiej komory przelewa się sama woda, dodając odpowiednie bakterie do szamba ta woda nadaje się na rozprowadzenie w gruncie za pomocą tzw. drenażu (http://abc-szambabetonowe.pl/jak-rzadziej-oprozniac-szambo/), wtedy szambiarka przyjeżdża tylko po grube ścieki raz-dwa razy w roku. Czy takie rozwiązanie jest legalne? Zależy jakich bakterii używamy bez odpowiednich bakterii i pozwolenia z gminy NIE. Ponadto trzeba pamiętać że takie rozwiązanie nie nadaje się na terenach podmokłych ponieważ drenaż zadziała wtedy w odwrotny sposób, do zbiornika będzie nachodzić woda gruntowa a zbiornik będzie cały czas pełny.

Zbiornik 3 komorowy (http://abc-szambabetonowe.pl/szambo-10m3-10-kubikow/)
Identyczne działanie będzie miał zbiornik 3 komorowy, osobiście odradzam Klientom ten dodatkowy wydatek (+200zł), poniewż z obserwacji zauważyłem że zbiornik 2 komorowy robi taką samą robotę jak zbiornik 3 komorowy. Jeżeli do takie zbiornika dołożylibyśmy jednak napowietrzanie (w drugiej komorze), stosując dodatkowo odp. florę bakteryjną - to z naszego zbiornika powstała by przydomowa oczyszczalnia ścieków.

Cenowo zbiorniki różnią się w zależności od liczby komór, (http://szamba.eu/cennik/) przykładowo zbiornik 10m3 jednokomorowy - 2200zł, zbiornik dwukomorowy - 2400zł, zbiornik 10m3 trzykomorowy: 2600zł

Jeśli nadal macie pytania w tym temacie proszę rejestrujcie się na tym forum i pytajcie oraz proszę - głosujcie w ankiecie, jeśli sam zagłosujesz będziesz znał wyniki ankiety.
Tytuł: Odp: Szambo jednokomorowe, dwukomorowe a może 3 komorowe - czym się różni
Wiadomość wysłana przez: bekrzy w Czerwiec 10, 2017, 09:29:34 am
Witam.
Podbijam temat, a dokładniej to mam pytanie.
Zakupiłem dwukomorowe szambo.
Okazało się, że płyta dzieląca szambo na owe 2 komory nie znajduje się po środku szamba, tylko w części 1/3 (szambo może być 3 komorowe - ale jako, że chciałem 2 komory, to dorzucili do niego jedną przegrodę..).
Mam teraz dylemat. Nie miałem jeszcze okazji korzystać z szamba (do tej pory mieszkałem w bloku) i nie wiem, jaką część szamba przeznaczyć na gęstą zawartość a jaką na bardziej płynną?
Kierowca, który przywiózł szambo sugerował, żebym 1/3 szamba przeznaczył na gęstą a pozostałe 2/3 szamba na płynną zawartość.
Czy słusznie mi doradził??
Proszę o pomoc.
Tytuł: Odp: Szambo jednokomorowe, dwukomorowe a może 3 komorowe - czym się różni
Wiadomość wysłana przez: ABC Szamba betonowe w Czerwiec 11, 2017, 07:10:59 am
Bardzo dobrą sprawą jest podzielenie zbiornika na 2/3. My sugerujemy większą część zbiornika przeznaczyć na scieki grube, natomiast 1/3  na wodę która i tak przecież znajdzie swoj koniec w drenażu... Grube scieki muszą byc raz na rok wybrane przez szmbiarkę, wiec lepiej jak na to bedzie zarezerwowana większą powierzchnia.