Szamba betonowego z wykorzystaniem na przydomową oczyszczalnie ścieków

Autor Wątek: Szamba betonowego z wykorzystaniem na przydomową oczyszczalnie ścieków  (Przeczytany 6513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawcio_zb

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Skąd jesteś: stawiszyn
Witam
Mam kilka pytań odnośnie szamba betonowego z wykorzystaniem na przydomową oczyszczalnie ścieków.
Według wyliczeń potrzebuje zbiornika o pojemności 8-10m3
Zbiornik musi być niski, najlepiej 3 komorowy ponieważ do odpływu chcę podłączyć drenaż i rozprowadzić po dość dużym ogrodzie. Moje pytanie dotyczy ścianek przegrodowych w zbiorniku. Mianowicie w którym miejscu jest otwór do przepływu ścieków z przegrody do przegrody. Czy jest to gdzieś w połowie wysokości? Bo jeśli jest to przerwa do góry(przy pokrywie zbiornika) to czy część stałych nieczystości(tzn.kożuch) nie będzie przepływać do kolejnej komory?
Jeśli by tak było to może założyć dwa małe zbiorniki połączone rurą w połowie wysokości. Zależy mi aby ścieki wydostające się do drenażu były jak najczystsze jednak koszt dwóch zbiorników będzie na pewno wyższy.
Co mi Pan poradzi?
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2022, 09:22:42 am wysłana przez ABC Szamba betonowe »

ABC Szamba betonowe

  • Szef
  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
  • Wycena, konsultacja
  • Skąd jesteś: Obsługujemy całą Polskę
Odp: Odp: Propozycje nowych pytań i odpowiedzi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2022, 09:21:59 am »
Witam,
przegrody w zbiornikach są wsuwane a nie wbudowane na stałe, zatem przegrody są zależne od siebie, zanim wypełni się pierwsza komora druga i ewentualnie 3 komora też będzie równo wypełniona wodą. Można z takiej konstrukcji uzyskać szambo przelewowe drenażowe, gęste zostanie w pierwszej komorze w drugiej będzie sama ciecz, dosypując bakterie ciecz będzie wstępnie oczyszczona ale bez napowietrzania w drugiej komorze bakterie nie rozmnożą się i sypanie bakterii będzie bardzo kosztowne i nieefektywne.

Przegrody można by uszczelnić, ale obawiam się że mogą nie wytrzymać naporu wody, załóżmy że zbiornik podzielny jest na 2 części, 5tyś litrów w jednej komorze może zniszczyć przegrodę która jest do tego nieprzystosowane (5cm i tylko 1 zbrojenie)

Zastosowanie 3 zbiorników nie musi być dużo droższe od 1 zbiornika a 3 komorowego, polecam zadzwonić i wycenić, nie napiszę tutaj ceny ponieważ ostatnio cena zmienia się wraz z ceną paliwa,stali i cementu.
Wycena i zamówienia zbiorników betonowych na szamba, deszczówkę: 501 502 374 lub 515 360 715