Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Wasze pytania / Odp: Szamba betonowe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Czerwiec 23, 2017, 03:21:03 pm  »


Szambo ma przewagę nad oczyszczalnią ścieków zwłaszcza na terenach podmokłych gdzie wykonanie dobrego drenażu jest bardzo kosztowne przez co dobrze wykonane szczelne szambo będzie tańszym rozwiązaniem aniżeli oczyszczalnia ścieków. A informację o tym że szambo należy opróżniać do 24 razy w roku należy traktować z przymrużeniem oka. Według statystyk 4-osobowa rodzina generuje ok 8-10m3 ścieków miesięcznie, więc spokojnie można wybrać zbiornik na szambo odpowiadający naszym potrzebom.

Nie zawsze kogoś stać na zakup oczyszczalni, nie wszędzie można ją użyć, np. ostatnio zgłosił się do nas Klient, który rezygnuje z oczyszczalni ponieważ za często jej nie używa - a jak wiemy oczyszczalnia nie lubi przestojów...
2
Wasze pytania / Szamba betonowe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez araszka dnia Czerwiec 21, 2017, 03:31:34 pm  »
Jak ma się szambo do montowania oczyszczalni ścieków ?
*link do art ukryty* według tego artykułu się nie opłaca, abc-szambabetonowe proszę o opisanie mi dlaczego szambo betonowe będzie lepszym rozwiązaniem, chyba że nie jest ?
3
Najczęstsze pytania / Odp: Szambo jednokomorowe, dwukomorowe a może 3 komorowe - czym się różni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Czerwiec 11, 2017, 07:10:59 am  »
Bardzo dobrą sprawą jest podzielenie zbiornika na 2/3. My sugerujemy większą część zbiornika przeznaczyć na scieki grube, natomiast 1/3  na wodę która i tak przecież znajdzie swoj koniec w drenażu... Grube scieki muszą byc raz na rok wybrane przez szmbiarkę, wiec lepiej jak na to bedzie zarezerwowana większą powierzchnia.
4
Najczęstsze pytania / Odp: Szambo jednokomorowe, dwukomorowe a może 3 komorowe - czym się różni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bekrzy dnia Czerwiec 10, 2017, 09:29:34 am  »
Witam.
Podbijam temat, a dokładniej to mam pytanie.
Zakupiłem dwukomorowe szambo.
Okazało się, że płyta dzieląca szambo na owe 2 komory nie znajduje się po środku szamba, tylko w części 1/3 (szambo może być 3 komorowe - ale jako, że chciałem 2 komory, to dorzucili do niego jedną przegrodę..).
Mam teraz dylemat. Nie miałem jeszcze okazji korzystać z szamba (do tej pory mieszkałem w bloku) i nie wiem, jaką część szamba przeznaczyć na gęstą zawartość a jaką na bardziej płynną?
Kierowca, który przywiózł szambo sugerował, żebym 1/3 szamba przeznaczył na gęstą a pozostałe 2/3 szamba na płynną zawartość.
Czy słusznie mi doradził??
Proszę o pomoc.
5
Wasze pytania / Szamba betonowe kompleksowo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Maj 27, 2017, 12:28:46 pm  »
Zapytanie od Klienta z miejscowości: Stanisławów k. Mińska mazowieckiego;

witam
interesuje mnie kupno szamba betonowego dwukomorowego pojemność ok 9m3 z wykopem instalacja i zasypaniem. potrzebuje firmy, która kompleksowo zajęłaby się tym zleceniem. miejscowość Stanisławów k. Mińska maz.
proszę o szybka informacje czy państwo podejmą się zlecenia. proszę określić koszt całości
z poważaniem
inwestor


Nasza odpowiedź:

Witam,

niestety, kompleksowo się nie zajmujemy, ale to naprawdę nie jest trudne aby zgrać dwie ekipy na jeden dzień...

Na 6 czerwca jestem umówiony z Klientami z Mińska i Dębe wielkie, do Pana mogę przyjechać na godzinę 8:00

Zamawia Pan miejscowego operatora na 6 czerwca na 7 rano, kopie On dołek 300x350 a głębokość 210. Wąska ściana wykopu niech będzie od strony budynku skąd idzie rura ponieważ na wąskiej ścianie posiadamy gotowe przyłącze, jeśli rura z mieszkania wychodzi nie głębiej jak 60cm pod ziemią to zbiornik może stać nawet 20 metrów od budynku ponieważ optymalny spadek rury to 1-3cm na 1 metrze.

Jeśli zbiornik wkopiemy na taką głębokość to dół rury będzie wchodził do zbiornika na głębokości 80cm pod ziemią.

Ponieważ koparka będzie przy nas kończyła wykop, nic się złego nie wydarzy, podpowiemy - doradzimy. Nasz montaż trwa do godziny czasu. Zbiornik powinno się opsypać do wysokości płyty a zasypać w całości dopiero na drugi dzień po podłączeniu.

Podłączenie do budynku polega tylko na rozłożeniu rury w wykopie i wsunięcie w gotowe przyłącze.

Koparka miejscowa nie doliczy kosztów transportu więc taka praca wyjdzie Pana minimalnie jak najtaniej.

Nasz zbiornik dwukomorowy w Pana miejscowości kosztuje 2700zł, Koparka Pana wyniesie 300-400zł - więc kwota instalacji szamba wyniesie Pana trochę ponad 3000zł. Firmy kompleksowe o ile Pan znajdzie skasują Pana 4500-6000zł za taką instalację więc warto to dograć we własnym zakresie, tak robi 95% Klientów, pozostałe 5% przepłaca u instalatorów którzy kupują od nas zbiornik, doliczają marżę i płacą za transport koparki.

Otrzymuje Pan od nas komplet dokumentów i gwarancję pisemną na zbiornik na okres 5 lat.

A jeśli nie da Pan rady załatwić koparki na rano tylko w godzinach późniejszych, możemy najpierw zacząć od Mińska > Dębę >Stanisławów k. godziny 14

Zapraszam
ABC Szamba betonowe
690493500
6
Wasze pytania / Odp: Czy warto zamontować czujnik napełnienia szamba??
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Matenan dnia Maj 23, 2017, 11:09:34 am  »
Można zaoszczędzić sobie nerwów :)
7
Wasze pytania / Czy warto zamontować czujnik napełnienia szamba??
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Maj 11, 2017, 08:20:08 pm  »
Każdy kto ma zbiornik betonowy na szambo i korzysta już z niego z pewnością wie o czym za chwilę napiszę:

Proszę sobie wyobrazić: zimowy sobotni wieczór, w kominku pali się drewno, ciepły rodzinny klimat, ciekawy film w telewizji, może kieliszek wina ze swoją drugą połową.....

NAGLE TA MYŚL

Czy oby na pewno zbiornik na szambo nie jest już pełny? Przecież jutro niedziela - nikt nie przyjedzie go wypompować w niedzielę... nawet jeśli uda mi się kogoś namówić to może i przyjedzie ale na pewno za 2 x tyle! Poza tym jutro przyjeżdża rodzina, bez sprawnej łazienki nie idzie przecież mieszkać! I co teraz jeśli zbiornik jest w 95% pełny?

Drodzy Państwo

I po co ten stres, po co zaglądanie co dwa dni czy zbiornik jeszcze się nie zapełnił w 100% wystarczy zamontować przewodowy sygnalizator napełnienia szamba!

Czujnik przewodowy - posiada gwarancje producenta na 3 lata, ale proszę mi wierzyć z uwagi na prostotę wykonania oraz to że łączy się on ze swoimi elementami za pomocą kabla a nie sieci bezprzewodowej która wymaga baterii i braku przeszkód na drodze czujnika z sondą w zbiorniku, sprawia że czujnik przewodowy służyć nam będzie informacją o poziomie szamba przez kilkadziesiąt lat.

Nawet jak jeszcze teraz nie zdecydujecie się na zakup czujnika - warto wrzucić w rów który będzie wykonany pod rurę doprowadzającą ścieki zwykły przewód dwużyłowy, jeśli nawet teraz wydaje się Państwu że da się żyć bez czujnika, po 2-3 miesiącach od wprowadzenia się do nowego domu okaże się inaczej, wtedy położenie przewodu w ziemi będzie bardziej kłopotliwe a czasem niemożliwe.
8
Wasze pytania / Jak zrobić instalacje do wypompowania szamba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Maj 11, 2017, 01:15:07 pm  »
Jeżeli ktoś ma już zakupiony zbiornik w innej firmie gdzie nie wykonuje się takiej instalacji do szybko-złączki, prace można zrobić we własnym zakresie.

Do zrobienia instalacji do opróżniania szamba wprost z poza posesji potrzebne nam będą niezbędne materiały i narzędzia:
 • 150cm rury pcv fi 110mm
 • kolano pcv 90 stopni
 • 2 obejmy dla przymocowania rury fi 110mm do ściany zbiornika
 • Klej mrozo/wodo odporny glazurnik a najlepiej zaprawa szybkowiążąca ceresit CX5 lub Mapeii (opakowanie kilogramowe)

Potrzebne narzędzia do wykonania takiej instalacji w zbiorniku
 • Szlifierka kątowa
 • Wiertarka z wiertłem do betonu fi8mm + 12mm-16mm
 • Młotek, mesel, śrubokręt
 • szpachelka, wiadro, woda

Wykonujemy instalację jak na załączonym zdjęciu:


Wykonujemy otwór w ścianie zbiornika:
 • Nawiercamy otwory jeden obok drugiego na średnicę rury fi 110mm, jeżeli trafimy na pręt zbrojeniowy, pomijamy otwór i wiercimy dalej następny
 • Po nawierceniu otworów młotkiem i meslem wybijamy otwór aby móc włożyć w środek rurę pcv, jeśli trafimy na drut zbrojeniowy, odsłaniamy go z betonu i przecinamy przy pomocy szlifierki kątowej
 • Montujemy rurę pcv jak na załączonym zdjęciu, zwróćcie uwagę na spód rury przy dnie zbiornika jest podcięta pod kątem aby podczas zasysania szamba była opcja wyciągnąć szambo do samego końca
 • Rurę przytwierdzamy do ściany za pomocą obejmy (wiercimy otwór na średnicę kołka dołączonego do zestawu obejmy, wbijamy kołek i przykręcamy obejmę)
 • Obrabiamy rurę w otworze przy użyciu zaprawy klejowej (glazurnik na zewnątrz)

Po zastygnięciu kleju minimum 24h a najlepiej 48h instalacja jest gotowa do podłączenia z ogrodzeniową szybkozłączką i z zewnątrz wygląda ona tak:
Połączenie wyjścia instalacji do szybkozłączki z samą szybkozłączką powinna być przy użyciu giętkiej rury asenizacyjnej zbrojonej, ale z uwagi na duże koszty można zastąpić ją rurą pcv fi 110mm - więc dokupujemy tą rurę odpowiednią długości mierzonej od zbiornika do ogrodzenia. Aby nałożyć samą szybkozłączkę na rurę pCV konieczny będzie minimum 1m rury giętkiej elastycznej, inaczej nie nasadzimy szybkozłączki na pcv. Potrzebne będą również dwie obejmy do zacisnięcia giętkiej rury na pcv i szybkozłączu aluminiowej.

Rura elastyczna wygląda tak:

Szybkozłączka wygląda tak:


WAŻNE: 1 metr bieżący rury + dwie obejmy + szybkozłączka z zaślepką możemy nabyć u jednego sprzedawcy na allegro: Szybkozłączka

Jeśli nie zakupiliście jeszcze zbiornika a chcecie mieć taką instalacje, zapraszam do producenta: ABC Szamba betonowe: tel: 690 493 500, koszt takiej instalacji w zbiorniku to 150zł
9
Najczęstsze pytania / Propozycje nowych pytań i odpowiedzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Kwiecień 25, 2017, 03:02:22 pm  »
Jeśli macie Państwo pytanie na które nie ma odpowiedzi na tym forum będę wdzięczny za podesłania pytania na adres kontakt@abc-szambabetonowe.pl - odpowiem w odpowiedzi, opublikuje również to pytanie i odpowiedź na forum aby służyło innym naszym potencjalnym Klientom.
10
Jaka cena w Twoim mieście / Żerniki okolice Obornik Wielkopolskich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zapytanie z Maila dnia Kwiecień 03, 2017, 10:02:35 am  »
Zapytnaie z Maila:
Dzień dobry
Interesuje mnie szambo betonowe 10 m3, proszę o informacje:
- Jaka jest jego cena u Państwa?
- Co jest w standardowym zestawie?
- Jaka jest ewentualna gwarancja?
- Jakie są wymiary zbiornika?
- Czy zbiornik posiada odpowidni atest do odbioru budynku?
- Jaka jest cena transportu do Żernik ok. Obornik Wlkp., czy cena obejmuje rozładunek?
- Czy można dodatkowo zamówić u Państwa szamba z wyprowadzeniem (szybko złączem, dł 2-3m), jaki jest teg koszt?
- Jaki jest czas oczekiwania na dostawę gdybym zamówił go w tym tygodniu?
Pozdrawiam


Nasza odpowiedź
Witam
cena 2900zł do zapłaty
w cenie zbiornik z płytą wierzchnią standardową (ruch pieszy, teren zielony) ew. dopłata 200zł za grubą płytą pod ruch aut i 150zł właz żeliwny.

Pełne 10m3 w środku 240 x 300 x 185cm

Posiadamy Atest PZH, APROBATA ITB, ISO, Deklaracja zgodności, protokuł szczelności dla kierownika budowy gwarancja pisemna 5 lat.

Instalacja do szybkozłączki w zbiorniku 150zł, podączenie do ogrodzenia we własnym zakresie np. z PCV lub u nas rurą giętką zbrojoną 70zł mb. Szybkozłączka z zaślepką 200zł

Termin realizacji to około tydzień od momentu zamówienia.

690 493 500
Strony: [1] 2 3 ... 5