Ostatnie wiadomości

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Wasze pytania / Odp: Zbiornik jako obudowa studni głębinowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Październik 01, 2022, 02:17:56 pm  »
Dzień dobry, oczywiście nie raz dostarczaliśmy takie zbiorniki i montowaliśmy je w ten sposób.

My praktykujemy to w ten sposób ze podczas wylewania zbiornika w dnie wstawiamy wiaderko 20cm średnicy, nad otworem dennym w płycie wykonujemy otwór na życzenie w Pana przypadku polecam 70cm x 90cm.

Cena zbiornika 12m3 wysokiego 240x300x215 co daje nam w środku 220x380x195 wynosi 4200zł

Cena oczywiście z transportem i posadowieniem, uwzględniamy tutaj wykonanie takich otworów.

Prosilibyśmy tylko o zaliczkę w wysokości 500zł, takie zbiorniki nie schodzą za często dlatego wolelibyśmy mieć pewność że się Pan nie rozmyśli :)


Jeśli Pan chce zamówić zapraszam: tel: 690 493 500
12
Wasze pytania / Zbiornik jako obudowa studni głębinowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zapytanie z Maila dnia Październik 01, 2022, 02:17:21 pm  »
Dzień dobry, 

Chciałem zapytać czy jest możliwość realizacji takiego projektu.

Z ziemi wystaje mi pompa głębinowa. Załączone zdjęcie.

Chciałbym kupić piwniczkę 12 m3. U góry właz, którym schodziłoby się na dół.

Na dole otwór.

Oba otwory jeden nad drugim. W razie gdyby trzeba było wyciągnąć pompę.

Czy udałoby się przy takim rozwiązaniu nasadzić tą piwnicę tak żeby przez dolny otwór weszła do środka pompa?

Jeśli jest to do zrobienia u Państwa to byłbym zainteresowany zakupem,

Wówczas poproszę o informację o kosztach

Piwnica 12m3 (niższa.) 190cm wysokości w środku

Dostawa

Ludwinów k. Węgrowa (mazowieckie)

Pozdrawiam
13
Wasze pytania / Odp: Szambo betonowe bez kominka wentylacyjnego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Wrzesień 17, 2022, 09:16:41 am  »
Dzień dobry,

chodzi o kominek wentylacyjny z grzybkiem wysunięty 50cm nad ziemią?
Praktycznie nikt tego nie robi chyba że ma upierdliwego kierownika.

Posiadacie właz betonowy? Jeśli tak to można się pobawić wywiercić otwór
na średnicę 110mm wsadzić rurkę fi110mm

Uwaga właz betonowy może pęknąć

Po odbiorze, proponuje właz wymienić na żeliwny.


Można też dokopać się do rury doprowadzającej ścieki, wstawić trójnik,
zredukować do 110 i wyjść grzybkiem na zewnątrz

Zegarek Mirosław

690 493 500
14
Wasze pytania / Szambo betonowe bez kominka wentylacyjnego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zapytanie z Maila dnia Wrzesień 17, 2022, 09:15:58 am  »
Posiadam szambo betonowe ale bez kominka. Firma go nie założyła, a teraz przy odbiorze inspektor nakazał nam poprawę tego błędu. Czy taki kominek może być we włazie ?
Bardzo dziękuję za odpowiedź
15
Wasze pytania / Odp: Szambo na działce z trudnym dojazdem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Marzec 17, 2022, 10:18:27 am  »
Dzień dobry,

na samym początku chcieliśmy podziękować za okazane nam zaufanie w kwestii spełniania Państwa marzeń:)

Jako producent zbiorników betonowych możemy Państwu dostarczyć zbiornik i zamontować w przygotowanym wykopie.  Naszą propozycją, w przypadku działki rekreacyjnej, byłby zbiornik 6 bądź 8m3.
W przypadku działek ROD dość często problemem jest zapewnienie nam dojazdu do wykopu - nasze auta są porównywalne wielkościowo do gruszki z betonem, finalnie zajmą 11 metrów długości i 7 szerowości (po rozstawieniu łap stabilizujących).

Natomiast co do samego usytuowania zbiornika - przepisy mówią o konieczności zachowania odpowiednich odległości: min. 5m od okien i 2m od granicy działki. W przypadku zbiornika proponowanych rozmiarów nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę, należy jednak złożyć w gminie zgłoszenie montażu zbiornika (wszelkie dokumenty są do pobrania na naszej stronie http://szambobetonowe.pl/

Odbiór nieczystości ze zbiornika może odbywać się przez komin rewizyjny, jednak w przypadku braku możliwości dojazdu korzystne jest zamontowanie w zbiorniku instalacji do szybkozłączki, co umożliwi odbiór nieczystości bez konieczności wjeżdżania na działkę. Co do pojemności wozów asenizacyjnych - warto dowiedzieć się jakimi szambiarkami dysponują okoliczne firmy.

Wycena dla transportu w okolice miejscowości Brok:

- 6m3 - 2600zł netto
- 8m3 - 3600zł netto
- instalacja do szybkozłączki w zbiorniku - 250zł netto (dodatkowo rura asenizacyjna 100zł netto mb, szybkozłączka - 200zł netto)

W przypadku złożenia zamówienia udzielamy wszystkich informacji dotyczących wykopu.

Możemy też spróbować dokonać wstępnej oceny możliwości montażu na podstawie zdjęć tereniu i zaznaczonych na nich odległości.


Pozdrawiam,
Marta
509 596 769
16
Wasze pytania / Szambo na działce z trudnym dojazdem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zapytanie z Maila dnia Marzec 17, 2022, 09:25:06 am  »
Dzień dobry,
Chciałbym się dowiedzieć jak najsprawniej z Państwa udziałem zrealizować marzenie moje i mojej rodziny - czyli postawić szambo na działce i przybudówkę do domku w której będzie mała łazienka/wc.

Działka na ten moment ma charakter rekreacyjny gdzie urzędujemy na niej od wiosny do jesieni, głównie w weekendy / przedłużone weekendy, urlopy itd. Rodzian 5 os + czasami goście /znajomi okazjonalnie na weekend.

Działka jest b.mała. Nie ma bramy wjazdowej na teren działki - jej wielkośś odpowiada max ROD.
Działka mieści się na w woj.mazowieckim okolice Broku na ternie między lasem a rzeką i ma spadek od wejścia w kierunku końca działki. Kształt działki to prostokąt, przy czym na środku stoi domek letniskowy gdzie planuje dobudować małą łazienkę.

Jakie kroki muszę poczynić aby wstawić betonowe szambo od Państwa.
Czy przesłać Państwu plan działki, rozrysować charakterystyczne punkty, zdjęcia aby można było wtyczyć miejsce na szambo bo jak rozumiem to bedzie miało wpływ na finalną kwotę realizacji. Czy muszę poczynić jakieś sprawy prawnę? Czy muszę poinformować o tym Gminę?

Nie wiem jaką pojemność moją wozy,które odbierają nieczystości i jak długą mają rurę do odbioru z szamba. Czy biorą opłaty za przyjazd ,czy za konkretną obiętość nieczystości.

Generalnie potrzebuje uczciwego i praktycznego pokierowania w realizacji aby być może bez fajerwerków ale w pełni profesjonalnie i z Państwa doświadczeniem zrealizować ten krok.

Z góry dzięuje
i proszę o wszelkie informacje.
Jestem do dyspozycji
17
Najczęstsze pytania / Odp: Odp: Propozycje nowych pytań i odpowiedzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Marzec 17, 2022, 09:21:59 am  »
Witam,
przegrody w zbiornikach są wsuwane a nie wbudowane na stałe, zatem przegrody są zależne od siebie, zanim wypełni się pierwsza komora druga i ewentualnie 3 komora też będzie równo wypełniona wodą. Można z takiej konstrukcji uzyskać szambo przelewowe drenażowe, gęste zostanie w pierwszej komorze w drugiej będzie sama ciecz, dosypując bakterie ciecz będzie wstępnie oczyszczona ale bez napowietrzania w drugiej komorze bakterie nie rozmnożą się i sypanie bakterii będzie bardzo kosztowne i nieefektywne.

Przegrody można by uszczelnić, ale obawiam się że mogą nie wytrzymać naporu wody, załóżmy że zbiornik podzielny jest na 2 części, 5tyś litrów w jednej komorze może zniszczyć przegrodę która jest do tego nieprzystosowane (5cm i tylko 1 zbrojenie)

Zastosowanie 3 zbiorników nie musi być dużo droższe od 1 zbiornika a 3 komorowego, polecam zadzwonić i wycenić, nie napiszę tutaj ceny ponieważ ostatnio cena zmienia się wraz z ceną paliwa,stali i cementu.
18
Najczęstsze pytania / Szamba betonowego z wykorzystaniem na przydomową oczyszczalnie ścieków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pawcio_zb dnia Styczeń 25, 2022, 11:44:01 am  »
Witam
Mam kilka pytań odnośnie szamba betonowego z wykorzystaniem na przydomową oczyszczalnie ścieków.
Według wyliczeń potrzebuje zbiornika o pojemności 8-10m3
Zbiornik musi być niski, najlepiej 3 komorowy ponieważ do odpływu chcę podłączyć drenaż i rozprowadzić po dość dużym ogrodzie. Moje pytanie dotyczy ścianek przegrodowych w zbiorniku. Mianowicie w którym miejscu jest otwór do przepływu ścieków z przegrody do przegrody. Czy jest to gdzieś w połowie wysokości? Bo jeśli jest to przerwa do góry(przy pokrywie zbiornika) to czy część stałych nieczystości(tzn.kożuch) nie będzie przepływać do kolejnej komory?
Jeśli by tak było to może założyć dwa małe zbiorniki połączone rurą w połowie wysokości. Zależy mi aby ścieki wydostające się do drenażu były jak najczystsze jednak koszt dwóch zbiorników będzie na pewno wyższy.
Co mi Pan poradzi?
19
Wasze pytania / Odp: Jak zrobić instalacje do wypompowania szamba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Grudzień 28, 2021, 11:56:18 am  »
Specjalnie dla Was napisaliśmy artykuł jak zrobić instalację do szybkozłączki w użytkowanym zbiorniku bez konieczności wchodzenia do niego!
https://budoloper.pl/wiadomosci/pokaz/196,instalacja-do-wyciagania-szamba-z-ogrodzenia-w-uzywanym-juz-zbiorniku
20
Wasze pytania / Odp: Likwidacja włazu w szambie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Czerwiec 07, 2021, 10:35:16 am  »
Radził bym zostawić właz żeliwny, zapachy nie powinny się wydobywać.
Instalację do szybkozłączki można wykonać właśnie na ścianie komina rewizyjnego - należy wykonać otwór w ścianie komina na średnicę 110mm poprowadzić rurę pcv do dna i kolanem 90stopni poprowadzić rurę w bok do ogrodzenia. Jeśli te zapachy mimo wszystko będą dla Pana problemem w tym miejscu można poprowadzić drugą taką samą rurę w bok i wyjść 50cm nad ziemią, wtedy właz żeliwny można zapiankować .
Jak by były potrzebne końcowe elementy typu szybkozłączka z rurą giętką podaje link do naszego sklepu na allegro https://allegro.pl/uzytkownik/AbcSzamba
Lub bezpośrednio na stronie https://www.abcpiwniczki.pl/produkt/szybkozlaczka-do-wyciagania-szamba-z-rura/
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10