Ostatnie wiadomości

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Zapisy z wyprzedzeniem - tańszy transport / Odp: Jeśli planujecie zakup zbiornika np. w przyszłym roku
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jan U dnia Styczeń 29, 2020, 12:49:49 pm  »
Witam. planuję kupno szamba na luty 2020. 55-95 długołęka
32
Wasze pytania / Odp: Kto wypełnia protokół szczelności szamba?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Styczeń 02, 2020, 12:52:51 pm  »
Protokół szczelności szamba wypełnia na miejscu kierownik budowy. My wykonujemy próbę szczelności ale na produkcji. Po montażu na drugi dzień napełnia się zbiornik w 100% wodą i sprawdza czy poziom nie obniży się.
33
Wasze pytania / Kto wypełnia protokół szczelności szamba?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zapytanie z Maila dnia Styczeń 02, 2020, 12:51:03 pm  »
Witam,
 
Dostałem od Państwa protokół szczelności szamba z tym że to czysty druk. Kto wypełnia taki druk? Zamawiający czy producent szamb?
34
Wasze pytania / Odp: Piwniczka ziemianka - warunki montażu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Listopad 15, 2019, 07:57:59 am  »
Witam,

dostawa HDS - musimy podjechać tyłem samochodem ciężarowym pod wykop na 2-3m. Samochód wielkości gruszki z betonem 3m szeroka i 11m długa.

Ziemianka nie wymaga pozwolenia ani nawet zgłoszenia choć w niektórych gminach jest jakieś zgłoszenie odnośnie małej architektury - proszę pytać u źródła.

Ziemianka 240x300 wys. 140cm na to nakładamy kopułę 240x300x107cm

ziemianka ma dno a otwór drzwiowy należy wykonać we własnym zakresie.

Prąd oczywiście można doprowadzić wiercąc odpowiedni otwór.

Termin około tygodnia od zamówienia.
35
Wasze pytania / Piwniczka ziemianka - warunki montażu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zapytanie z Maila dnia Listopad 15, 2019, 07:57:18 am  »
Mam pytanie jak wygląda dostawa - hds i montaż w dołku czy jakiś inny sposób? Czy ziemianka wymaga pozwolenia na budowę czy tylko zgłoszenia? Jaka jest konstrukcja ziemianki? Czy jest podłoga? Czy można doprowadzić prąd? Jakie są terminy ew dostaw w lokalizacji w okolicach Opoczna. Pozdrawiam Robert
36
Wasze pytania / Odp: Kto wykonuje próbę szczelności szamba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Czerwiec 18, 2019, 11:10:31 am  »
Witam,
tak znam, tzn.  oficjalnie kierownik budowy wykonuje próbę szczelności i wpisuje w dziennik budowy, może też próbę szczelności wykonać sam inwestor.

Jak zrobić próbę szczelności szamba?

Nalewa się zbiornik w 100% wodą po około kilku godzin beton trochę się napije, dolewa się wodę do 100% i oczekuje się około 24 godzin, stwierdza ile wody ubyło.

Jeśli są śladowe ilości to zbiornik uznaje się za szczelny.

690 493 500
37
Wasze pytania / Kto wykonuje próbę szczelności szamba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zapytanie z Maila dnia Czerwiec 18, 2019, 11:09:52 am  »
Witam czy zna Pan kogoś kto robi próby szczelności szamba ?

38
Wasze pytania / Odp: Stare szambo na działce z kręgów jak naprawić?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Maj 15, 2019, 10:34:34 am  »
Witam,

takich starych zbiorników nie opłaca się naprawiać, może we własnym zakresie zdołał by Pan zalać dno betonem ale z pewnością nie pomoże to w uszczelnieniu szamba, dodatkowo cały czas nie będzie dokumentów które świadczą o technologii wykonania "ITB"

W dzisiejszych czasach w takim przypadku powinno się:
  • Umówić koparkę na ten sam dzień co nas
  • Usunąć stary zbiornik i przygotować wykop na nowy
  • Koszt zamontowania zbiornika 2m3 - 1200zł lub 4m3 u Państwa to 1500zł

Po montażu otrzymuje Pan gwarancje pisemną na szczelność na 5 lat i papiery świadczące o jakości PZH, ITB, ISO, Deklaracja zgodności, Karta katalogowa
39
Wasze pytania / Stare szambo na działce z kręgów jak naprawić?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zapytanie z Maila dnia Maj 15, 2019, 10:28:23 am  »

Zapytanie z maila

Chciałbym prosić o konsultację i ewentualną współpracę. Jestem działkowiczem, który nieruchomość posiada w Gminie Zgierz, dokładnie w Czaplinku. Na działce zamontowane jest szambo, inwestycja ta miała miejsce około 15-20 lat temu. prowadziła ją moja Mama, ale pewne rzeczy utkwiły mi w pamięci.
Są wkopane 2 betonowe kręgi, ich wymiarów niestety nie pamiętam, jest również zamontowana pokrywa. "Zbiornik" ten wkopany jest w bardzo wygodnym dla ewentualnego odbiorcy nieczystości miejscu. Wiem niemal ze 100% pewnością, że szambo to nie ma dna.

Chciałbym Państwa prosić o ewentualną konsultację w sprawie oceny przydatności tego szamba w przyszłości oraz szczerze powiedziawszy chciałbym dokończyć tą inwestycję poprzez "zamknięcie dna", jeśli takiego rozwiązania w chwili obecnej nie ma. Nie posiadamy systemu kanalizacyjnego w pełnym zakresie i dotychczas szambo to "pochłaniało" tylko wodę, która była odprowadzana z kuchni domku letniskowego.
Na działce będziemy od dnia 22 czerwca i bardzo chętnie wysłuchałbym opinii Państwa doradcy na miejscu, jeśli taka możliwość istnieje.
40
Wasze pytania / Szamba kompleksowo czy robicie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ABC Szamba betonowe dnia Luty 05, 2019, 10:08:13 am  »
Zapytanie od Klienta
Cytuj
kupiliśmy z żoną dom kilka miesięcy temu. aktualnie pracę trwają w środku budynku. Budynek znajduje się koło Opoczna. przez najbliższe 5 lat nie będzie robione kanalizacji dlatego jestem zmuszony zakupić zbiornik szamba. w projekcie jest napisane 9m3 zbiornik. działka jest duża więc każdy zbiornik się zmieści. pytanie teraz do państwa co możecie mi doradzić i zaproponować. w mieszkaniu będą zamieszkiwać 4 osoby. 2+2. myślę iż około kwiecień lub maj chciałbym aby było to zrobione. pytanie do państwa. o jaki zbiornik mi proponujecie i czy zajmujecie się montażem. bo ja nie mam czasu dlatego chciałbym aby wszystko zostało zrobione przez państwa. wykonanie dziury transport montaż i cała reszta. jeśli jest to możliwe proszę o zbliżony całkowity koszt. dziękuję i czekam na odpowiedź.

Moja odpowiedź

jestem producentem więc nie bawimy się w kompleksowe usługi, tym bardziej że aby zbiornik był szczelny to musi być zasypany dopiero na drugi dzień - tego nie dowie sie Pan od firmy co kompleksowo załatwia montaże ponieważ nie opłacalne dla nich jest by koparka została 1 dzień dłużej dlatego polecam zrobić montaż tak jak należy:
1. Umówić się z koparką miejscową i z nami na ten sam dzień.
- w wolnej chwili podłączyć zbiornik do budynku
2. Zasypać zbiornik na drugi dzień co najmniej, ponieważ pokrywa i kominek są przyklejane na zaprawę i ta zaprawa musi związać, jeśli się zasypie zbiornik od razu to ewidentnie klej z pod płyty się wyciśnie, komin przesunie i będzie nieszczelność na wiosnę.

Co do tego jaki zbiornik wybrać polecam 10m3 w Państwa okolicy taki zbiornik będzie kosztował 2500zł z transportem i montażem, ale wykop i podłączenie do budynku po Państwa stronie.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10