Nie mogę mieć oczyszczalni czy mogę mieć szambo dwukomorowe?

Autor Wątek: Nie mogę mieć oczyszczalni czy mogę mieć szambo dwukomorowe?  (Przeczytany 12883 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ABC Szamba betonowe

  • Szef
  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
  • Wycena, konsultacja
  • Skąd jesteś: Obsługujemy całą Polskę
Zapytanie od Klienta:
Cytuj
Bardzo proszę o ofertę zakupu z montażem szamba w woj. Mazowieckie powiat grodzisk mazowiecki

 

Proszę o wycenę dla szamba 1 i 2 komorowego wraz z szybkozłączką

 

Odpowiedź na poniższe pytanie pozwoli mi zdecydować, które szambo zamontować

Czy w sytuacji jeśli nie można zrobić przydomowej czyszczalni ścieków (plan zagospodarowania) jest sens szamba dwukomorowego ?
Nasza odpowiedź:
Witam,

jeśli grunt nie pozwala na odprowadzenie wody do gruntu to zbiornik dwukomorowy nie będzie miał też dobrych stron.

Cały myk z szambem dwukomorowym polega na tym że ścieki gęste gromadzą się w 1 komorze, do drugiej odprowadzana jest woda i tą wodę można skierować do gruntu, można by co prawda sprawić by grunt był bardziej chłonny np. wybrać dwie wywrotki gliny a na jej miejsce uzupełnić teren piaskiem lub kruszywem takie rozwiązanie jest pomocne pod warunkiem że grunt jest suchy bo jeśli teren jest podmokły to woda będzie wchodzić do zbiornika i tedy zbiornik będzie zawsze pełny. Reasumując jeśli teren nie jest podmokły można zastosować zbiornik dwukomorowy.

Na 4 osobową rodzinę polecamy 10m3 - można go przedzielić na pół 1/2 lub nawet na 2/3

poniżej ceny zbiorników z montażem w Grodzisku mazowieckim:

8m3 - 2200zł

10m3 - 2600zł

W przypadku zbiornika dwukomorowego będzie dopłata w wysokości 200zł

Instalacja do szybkozłączki wewnątrz zbiornika kosztuje 150zł, pozostają dodatki rura do ogrodzenia i szybkozłączka z zaślepką 270zł (uwzględniam tutaj 1m rury giętkiej który jest wymagany, pozostałą odległość można zastąpić rurą pcv fi 110mm). Instalację warto wziąć jeśli planujecie wywóz co 1-2mc, jeśli rzadziej to raczej szkoda inwestować w instalacje.

Termin realizacji to 3-7 dni.

Zapraszam

690 493 500
Wycena i zamówienia zbiorników betonowych na szamba, deszczówkę: 501 502 374 lub 515 360 715