Stare szambo na działce z kręgów jak naprawić?

Autor Wątek: Stare szambo na działce z kręgów jak naprawić?  (Przeczytany 13402 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Zapytanie z Maila

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Skąd jesteś: PL
Stare szambo na działce z kręgów jak naprawić?
« dnia: Maj 15, 2019, 10:28:23 am »

Zapytanie z maila

Chciałbym prosić o konsultację i ewentualną współpracę. Jestem działkowiczem, który nieruchomość posiada w Gminie Zgierz, dokładnie w Czaplinku. Na działce zamontowane jest szambo, inwestycja ta miała miejsce około 15-20 lat temu. prowadziła ją moja Mama, ale pewne rzeczy utkwiły mi w pamięci.
Są wkopane 2 betonowe kręgi, ich wymiarów niestety nie pamiętam, jest również zamontowana pokrywa. "Zbiornik" ten wkopany jest w bardzo wygodnym dla ewentualnego odbiorcy nieczystości miejscu. Wiem niemal ze 100% pewnością, że szambo to nie ma dna.

Chciałbym Państwa prosić o ewentualną konsultację w sprawie oceny przydatności tego szamba w przyszłości oraz szczerze powiedziawszy chciałbym dokończyć tą inwestycję poprzez "zamknięcie dna", jeśli takiego rozwiązania w chwili obecnej nie ma. Nie posiadamy systemu kanalizacyjnego w pełnym zakresie i dotychczas szambo to "pochłaniało" tylko wodę, która była odprowadzana z kuchni domku letniskowego.
Na działce będziemy od dnia 22 czerwca i bardzo chętnie wysłuchałbym opinii Państwa doradcy na miejscu, jeśli taka możliwość istnieje.

ABC Szamba betonowe

  • Szef
  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
  • Wycena, konsultacja
  • Skąd jesteś: Obsługujemy całą Polskę
Odp: Stare szambo na działce z kręgów jak naprawić?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2019, 10:34:34 am »
Witam,

takich starych zbiorników nie opłaca się naprawiać, może we własnym zakresie zdołał by Pan zalać dno betonem ale z pewnością nie pomoże to w uszczelnieniu szamba, dodatkowo cały czas nie będzie dokumentów które świadczą o technologii wykonania "ITB"

W dzisiejszych czasach w takim przypadku powinno się:
  • Umówić koparkę na ten sam dzień co nas
  • Usunąć stary zbiornik i przygotować wykop na nowy
  • Koszt zamontowania zbiornika 2m3 - 1200zł lub 4m3 u Państwa to 1500zł

Po montażu otrzymuje Pan gwarancje pisemną na szczelność na 5 lat i papiery świadczące o jakości PZH, ITB, ISO, Deklaracja zgodności, Karta katalogowa
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2019, 10:38:21 am wysłana przez ABC Szamba betonowe »
Wycena i zamówienia zbiorników betonowych na szamba, deszczówkę: 501 502 374 lub 515 360 715