Woda w wykopie pod szambo

Autor Wątek: Woda w wykopie pod szambo  (Przeczytany 8617 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kazio_59

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Skąd jesteś: Orzesze
Woda w wykopie pod szambo
« dnia: Listopad 21, 2020, 11:20:38 am »
Witam,
mam zamówione szambo w jednej z firm i zrobiłem wykop przedwczoraj, konkurencja niestety nie dojechała na czas podobno mają być za w przyszłym tygodniu w środę, niestety dziś rano okazało się że 1/3 wykopu jest zalana wodą gruntową, dzwoniłem do tej firmy i podobno nic się nie dzieje.
Chciałem zapytać czy rzeczywiście mogę spać spokojnie?

ABC Szamba betonowe

  • Szef
  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
  • Wycena, konsultacja
  • Skąd jesteś: Obsługujemy całą Polskę
Odp: Woda w wykopie pod szambo
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2020, 11:28:34 am »
Spać spokojnie zawsze trzeba, ale jeśli teren to nie lita glina może okazać się dalej napływające woda gruntowa może zawalić wykop. Nie wiem ale jak konkurencja chce postawić zbiornik na nie wiadomo jakim podłożu to ich sprawa, zapewne jeśli pęknie dno stwierdzą że to wina wykopu i gwarancji nie będzie.

My zawsze dajemy wskazówkę żeby kopać w ten sam dzień co planujemy być ze zbiornikiem. Nawet jeśli coś pójdzie nie tak i mielibyśmy nie dojechać, zawsze można odwołać koparkę - są to wyjątkowe przypadki ale oczywiście się zdarzają .

Teraz polecam przed samym przyjazdem firmy która ma montować zbiornik trzeba wypompować wodę z wykopu byśmy mogli ocenić czy na dnie nie zrobiła się górka.
Po posadowieniu zbiornika w wykopie pokazująca się po bokach woda w wykopie powinna być przelana do zbiornika by uniemożliwić mu wypłynięcie. Nawet 8tonowy zbiornik jeśli będzie nieobsypany będzie pływał jak łódka.

I zawsze mówimy, zasypać zbiornik dopiero na drugi dzień aż spoina klejowa między płytą a zbiornikiem nabrała swoich właściwości.
Wycena i zamówienia zbiorników betonowych na szamba, deszczówkę: 501 502 374 lub 515 360 715

Kazio_59

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Skąd jesteś: Orzesze
Odp: Woda w wykopie pod szambo
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2020, 06:23:27 pm »
Dziś środa i konkurencja znowu nie dojechała :((
Może Pana firma dojedzie, proszę o kontakt
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2021, 01:30:41 pm wysłana przez ABC Szamba betonowe »