Szambo na działce z trudnym dojazdem

Autor Wątek: Szambo na działce z trudnym dojazdem  (Przeczytany 4841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zapytanie z Maila

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Skąd jesteś: PL
Szambo na działce z trudnym dojazdem
« dnia: Marzec 17, 2022, 09:25:06 am »
Dzień dobry,
Chciałbym się dowiedzieć jak najsprawniej z Państwa udziałem zrealizować marzenie moje i mojej rodziny - czyli postawić szambo na działce i przybudówkę do domku w której będzie mała łazienka/wc.

Działka na ten moment ma charakter rekreacyjny gdzie urzędujemy na niej od wiosny do jesieni, głównie w weekendy / przedłużone weekendy, urlopy itd. Rodzian 5 os + czasami goście /znajomi okazjonalnie na weekend.

Działka jest b.mała. Nie ma bramy wjazdowej na teren działki - jej wielkośś odpowiada max ROD.
Działka mieści się na w woj.mazowieckim okolice Broku na ternie między lasem a rzeką i ma spadek od wejścia w kierunku końca działki. Kształt działki to prostokąt, przy czym na środku stoi domek letniskowy gdzie planuje dobudować małą łazienkę.

Jakie kroki muszę poczynić aby wstawić betonowe szambo od Państwa.
Czy przesłać Państwu plan działki, rozrysować charakterystyczne punkty, zdjęcia aby można było wtyczyć miejsce na szambo bo jak rozumiem to bedzie miało wpływ na finalną kwotę realizacji. Czy muszę poczynić jakieś sprawy prawnę? Czy muszę poinformować o tym Gminę?

Nie wiem jaką pojemność moją wozy,które odbierają nieczystości i jak długą mają rurę do odbioru z szamba. Czy biorą opłaty za przyjazd ,czy za konkretną obiętość nieczystości.

Generalnie potrzebuje uczciwego i praktycznego pokierowania w realizacji aby być może bez fajerwerków ale w pełni profesjonalnie i z Państwa doświadczeniem zrealizować ten krok.

Z góry dzięuje
i proszę o wszelkie informacje.
Jestem do dyspozycji

ABC Szamba betonowe

  • Szef
  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 46
  • Wycena, konsultacja
  • Skąd jesteś: Obsługujemy całą Polskę
Odp: Szambo na działce z trudnym dojazdem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2022, 10:18:27 am »
Dzień dobry,

na samym początku chcieliśmy podziękować za okazane nam zaufanie w kwestii spełniania Państwa marzeń:)

Jako producent zbiorników betonowych możemy Państwu dostarczyć zbiornik i zamontować w przygotowanym wykopie.  Naszą propozycją, w przypadku działki rekreacyjnej, byłby zbiornik 6 bądź 8m3.
W przypadku działek ROD dość często problemem jest zapewnienie nam dojazdu do wykopu - nasze auta są porównywalne wielkościowo do gruszki z betonem, finalnie zajmą 11 metrów długości i 7 szerowości (po rozstawieniu łap stabilizujących).

Natomiast co do samego usytuowania zbiornika - przepisy mówią o konieczności zachowania odpowiednich odległości: min. 5m od okien i 2m od granicy działki. W przypadku zbiornika proponowanych rozmiarów nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę, należy jednak złożyć w gminie zgłoszenie montażu zbiornika (wszelkie dokumenty są do pobrania na naszej stronie http://szambobetonowe.pl/

Odbiór nieczystości ze zbiornika może odbywać się przez komin rewizyjny, jednak w przypadku braku możliwości dojazdu korzystne jest zamontowanie w zbiorniku instalacji do szybkozłączki, co umożliwi odbiór nieczystości bez konieczności wjeżdżania na działkę. Co do pojemności wozów asenizacyjnych - warto dowiedzieć się jakimi szambiarkami dysponują okoliczne firmy.

Wycena dla transportu w okolice miejscowości Brok:

- 6m3 - 2600zł netto
- 8m3 - 3600zł netto
- instalacja do szybkozłączki w zbiorniku - 250zł netto (dodatkowo rura asenizacyjna 100zł netto mb, szybkozłączka - 200zł netto)

W przypadku złożenia zamówienia udzielamy wszystkich informacji dotyczących wykopu.

Możemy też spróbować dokonać wstępnej oceny możliwości montażu na podstawie zdjęć tereniu i zaznaczonych na nich odległości.


Pozdrawiam,
Marta
509 596 769
Wycena i zamówienia zbiorników betonowych na szamba, deszczówkę: 501 502 374 lub 515 360 715